Historie této rodiny z Pardubicka se stala základem pro komplikovaný soudní proces, na který upozornila dívka, kterou měl podle jejího tvrzení stejný muž zneužít.

„Nechal jsem se svést dvanáctiletou dívkou,“ vymlouval se před soudem 52letý muž z Pardubicka, který se necítí být vinen.

Dívka policisty při výslechu upozornila i na pokus o vraždu, kterého byla před 12 lety svědkem.

„Na spícího poškozeného nadával a vykřikoval, že jej podpálí, kdy za účelem tento svůj zamýšlený záměr zrealizovat, využívaje toho, že poškozený v tu dobu spal, odešel do garáže, odkud si přinesl kanystr s benzínem, šel do pokoje, kde poškozený spal, a v úmyslu ho usmrtit, poškozeného benzínem polil,“ sdělil část obžaloby státní zástupce Milan Šimek s tím, že obžalovaný muž pak v kuchyni sebral sirky a pokoušel se jimi škrtat.

Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti se u Krajského soudu v Pardubicích zodpovídá jednadvacetiletý Patrik Holoubek.
Překvapivý obrat u soudu: Muž odmítá vinu ze zabití, tvrdí, že chránil kamaráda

„Vzbudilo mě, když mě začal polévat, cítil jsem benzín. Prakticky jsem byl politý celý,“ vzpomínal před soudem na událost muž, kterého zachránila jeho sestra, která ho svým křikem vzbudila a on stihl utéct. „Při útěku po mě ještě házel kameny,“ popsala oběť.

Muž obvinění odmítá a soudní líčení bude v Pardubicích pokračovat i v dalších dnech. Obžalovanému kromě trestu odnětí svobody také hrozí, že bude muset obětem vyplatit více než milion korun za duševní útrapy jako nemajetkovou újmu.

Obžalovaný muž před soudem svou vinu opakovaně popíral.

„Dostal jsem blbý nápad, chtěl jsem ho jen postrašit. Nikdy jsem ho nechtěl zavraždit ani mu ublížit,“ sdělil obžalovaný muž s tím, že není blázen a svůj dům by si nepodpálil. „V kanystru nebyl benzín, ale voda,“ snažil se přesvědčit soud.

Soudkyně Anna Sobotková obžalovaného muže musela v průběhu soudního líčení několikrát upozornit na to, že se jeho výpovědi rozcházejí. V minulosti totiž muž na policii opakovaně vypovídal jinak.

Zdroj: Nikola Remešová

„Byl jsem vystresovaný a zmatený. Psychicky jsem to neunesl, proto jsem neříkal pravdu,“ řekl muž. Následně se obžalovaný, který má dvě děti a v minulosti nebyl trestán, před soudem rozbrečel s tím, že je mu to líto. Podle svých slov navíc lhal proto, aby zjistil, jak se k tomu postaví celá rodina.

Obžaloba muže dále viní ze zločinu pohlavního zneužití, kdy měl nezletilou dívku, o které věděl, že je mladší patnácti let a měl ji v době její návštěvy u nich na starost, svlékat, osahávat a u toho masturbovat. „Nikdy v životě jsem se jí nedotkl. Nechal jsem se svést dvanáctiletou dívkou, ale ke lži,“ tvrdil obžalovaný.

Při popisu dalšího skutku muž soudu vysvětloval obvinění ze sexuálního nátlaku a zločinu znásilnění. Vloni měl podle žalobce muž využít své fyzické převahy a vynutit si pohlavní styk na další nezletilé dívce.

Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti se u Krajského soudu v Pardubicích zodpovídá jednadvacetiletý Patrik Holoubek.
Rozhodnuto. Mladý recidivista, který umlátil bezdomovce, si odsedí 9 let

„V době, kdy byla u něho přes noc na návštěvě a měl ji na starost, si přilehl na postel k nezletilé, o které věděl, že je mladší patnácti let, a přestože ho opakovaně prosila, aby ji nechal být, že se jí to nelíbí, ji za využití svojí fyzické převahy přiměl k různým formám pohlavnímu styku,“ popsala čin obžaloba. Dívka měla podle soudního spisu následně deprese, noční můry a musela vyhledat pomoc psychologa.

Podle muže se nic takového nestalo a šlo pouze o špatný dotyk při společném hraní na posteli. „Při skotačení a hraní mi sklouzl prst. Dal jsem ten prst tam, kam jsem neměl,“ přiznal muž s tím, že šlo ale pouze o nehodu.

Muž tak obvinění odmítá a soudní líčení bude v Pardubicích pokračovat i v dalších dnech. Obžalovanému kromě trestu odnětí svobody také hrozí, že bude muset obětem vyplatit více než milion korun za duševní útrapy jako nemajetkovou újmu.