Lihové tornádo a fernetová smršť se prohnala celým městem a nebrala ohledy. Bohužel hlavně na zdravotníky a strážníky. Telefonáty nám v pondělí jen pršely. Nejdříve v ulici Jiřího Potůčka na muže, který před ubytovnou, dělal problémy a provokoval. Strážníci muži doporučili procházku na čerstvém vzduchu a odjeli na žádost záchranné služby ověřit oznámení na ležícího opilého bezdomovce v centru města. Žádného nenašli a tak se mohli vrátit k restauraci v Trnové, kde našli toho muže, kterého před chvílí poslali hledat klid do přírody. Ten jejich dobrých rad nedbal a místo vyvětrání se ještě opil do stavu, kdy hlídka musela přivolat záchrannou službu, která 36letého muže s 3,86 promile předala do nemocnice.

Dalším případem byl 35letý muž, který své potácení nebyl schopen udržet mimo rychlodráhu na Hlaváčově ulici. Strážníci u něj zjistili 2,44 promile alkoholu a nedostatek ochoty s nimi spolupracovat, proto jej převezli na záchytnou stanici. Na autobusové zastávce zase strážníci našli 44letého a zcela bezvládného muže bez domova. Hodnota alkoholu v dechu 4,32 promile znamenala další práci pro záchrannou službu a personál nemocnice. Den tím ale ještě neskončil, na hlavním nádraží v Pardubicích se po zemi válel 36letý muž ze Slovenska, který hlídce nadýchal 2,73 promile a tak jsme si opět zopakovali cestu na záchytnou stanici.

Už by to mohlo stačit, ale své poslední slovo musel dodat další 37letý občan Slovenské republiky, který ve Štolbově ulici s kamarádem slavil pracovní volno alkoholem, skoky po lavičkách, lámáním větví a pokřikováním vulgarit na kolemjdoucí. I on skončil na záchytné stanici s 2,23 promile alkoholu v dechu. Všechny prohřešky strážníci řeší v odpovídajících částkách, jakmile u jednotlivých aktérů dojde k vystřízlivění.