Hlídka si povšimla muže, který stojí u budovy rozvaděče. Při spatření uniforem tento občan nečekal ani na startovní výstřel a letmým startem si to namířil přímo přes koleje.

„Policisté se pochopitelně za ním rozeběhli, protože se dalo předpokládat, že se nejedná o sportovce v přípravě, ale zřejmě o člověka s nepříliš čistým svědomím," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
Trasa přespolního běhu vedla přes koleje a poté se vedoucí „závodník" vydal podél hlavní silnice kolem chemičky Paramo směrem na Chrudim. Jelikož podezřelý běžec měl před policisty náskok, už se zřejmě viděl na stupních vítězů, když zasáhli „traťoví komisaři", kterým policisté za jejich pomoc děkují.

Sprintera se dvěma policisty si na křižovatce u Parama povšiml projíždějící řidič.
„Rozhodli jsme se policistům pomoci. Kolega ho nejdříve zbrzdil otevřením dveří a já jsem jej na zemi zakleknul do doby, než dorazili policisté," vypověděl svědek, který policistům nadějného běžce pomohl zpacifikovat.

Nakonec se ukázalo, že sedmadvacetiletý nezaměstnaný běžec u rozbořeného rozvaděče hodlal skutečně získat cenný kov. Nikoliv však zlato, centrem jeho pozornosti se stala měď a hliník. Svou prohrou tak i potvrdil, že bílí běžci zkrátka moc nevítězí…