Na tísňovou linku městské policie bylo v minulých dnech oznámeno, že v prostoru jednoho místního parkoviště dochází k poškozování osobních vozidel. „Všímavý občan nám to oznámil kolem jedné hodiny ranní,“ upřesnil našemu Deníku velitel přeloučských strážníků Petr Veselý.

Podle něj pak hlídka strážníků okamžitě vyjela na místo. Při kontrole a důkladném prohledání místa, kde se měla událost stát, byli nedaleko v křoví nalezeni tři mladíci a poblíže také odhozené znaky z osobních vozidel a sprej s černou barvou. „Mladíci u sebe žádné doklady totožnosti neměli a protože chtěli utéct, byla jim přiložena pouta,“ dodal Petr Veselý.

Z důvodu podezření ze spáchání trestných činů byla na místo přivolána také Policie České republiky. Do jejich příjezdu byli zjištěni svědci události a celá věc je i nadále v šetření. Je totiž nutné prověřit, zda se mladíci nedopustili obdobných jednání také někdy v minulosti.

Podle našich informací se jen od začátku roku jedná již o čtvrtou parta mladíků, která byla při nebo bezprostředně po spáchání obdobného trestného činu přistižena!

„Nejedná se však pouze o krádeže autoznaků, ale také o stěrače, antény nebo o ozdobné kryty autoventilků a nádrží. Na pováženou je, že většina pachatelů nedosáhla věku patnácti let,“ odhalil šokující zjištění velitel přeloučských strážníků.