V Pardubicích do prodejny Sportisima zamířili poté, co se k zemi poroučel regál s vystaveným zbožím.

„Dva teenageři se zde rozhodli ventilovat nahromaděnou energii. Jednomu z nich se zalíbila vystavená hokejka, kterou popadl a nejprve s ní šermoval proti kamarádovi, a když ho to omrzelo, začal svým projevem i vypůjčenou hokejkou obtěžovat ostatní zákazníky prodejny," popsala mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

V tom se jim sice snažil bránit personál obchodu, ale uspěli jen částečně.

Jeden z účastníků potyčky si dal pokoj, ale ten druhý začal odmlouvat.

„Prodavačka tedy šestnáctileté chlapce vyzvala, aby prodejnu opustili, k čemuž se příliš neměli. Nakonec se do celé pře vložil i vedoucí prodejny, který byl již přesvědčivější, a mladíci se rozhodli k odchodu. Cestou ven se ale jeden z nich ještě potřeboval ‚pomstít', takže strhl regál s vystaveným zbožím," popsala Lucie Klementová.

STRÁŽNÍKY SI ZAVOLAL SÁM

V té době už ale byla na místě i ostraha, která autora výtržnosti na místě zadržela, jelikož bylo nutné zjistit, zda nedošlo k poškození zboží. Zadržený mladý muž měl výhrady i proti tomu a na pomoc si přivolal strážníky městské policie. Zřejmě se domníval, že je v právu a bude moci v klidu odejít.

„Po příjezdu hlídky na místo ale zjistil, že se přepočítal. Strážníci požádali o podání vysvětlení všechny zúčastněné osoby a celý přestupek postoupili správnímu orgánu, který již určí, kdo je pachatelem přestupku proti občanskému soužití," uzavřela Lucie Klementová.