U okresního soudu stanul dvacetiletý Marek J., který se zde zodpovídal z trestného činu krádeže vloupáním. Podle našich informací se mladík vloupal do novinového stánku v Popkovicích.

Zloděj si ze stánku odnesl cigarety

„Zloděj trafiku vykradl v noci na šestnáctého května tohoto roku. Tehdy rozbil okno a ze stánku si odnesl různé cigarety a další zboží v celkové hodnotě asi třiceti tisíc korun,“ potvrdil našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Podle něj však zloděj z místa utekl a policie ho dopadla až díky poměrně kuriózní náhodě. „Mladík ve vykradeném stánku nechal svoji průkazku zdravotní pojišťovny! Pravděpodobně mu vypadla z kapsy,“ potvrdil nám policista. Přestože říkal, že mu někdo průkazku ukradl a poté ji do stánku narafičil, muži zákona a ani soud mu neuvěřili.

„Prý ji ztratil již v lednu, ale o novou zažádal až v červnu. Tedy následující měsíc po vloupání. Na pultu ve stánku byla navíc zjištěna jeho pachová stopa. A tak přestože zloděj neustále zapíral a k vloupání se nedoznal, vše hovořilo proti němu,“ řekl našemu Deníku pardubický soudce Jan Šlosar, který se tímto případem zabýval.

„Marek J. byl pro trestný čin krádeže vloupáním odsouzen k sedmi měsícům odnětí svobody s podmínečným odkladem na dva roky,“ upřesnil soudce Jan Šlosar.