O multikulturním soužití bude moci doma vykládat jeden z Belgičanů, který se v Pardubicích účastnil mezinárodního festivalu šachů a her Czech Open. Zpátky totiž pojede s modřinami, bez telefonu a bez peněženky.

Přibližně do tří hodin ráno popíjel tento muž v baru U Lišáka na ulici Jana Palacha s několika dalšími muži.
„Kolem třetí hodiny už se chtěl vydat domů a nasedl do motorového vozidla. K tomu, aby porušil zákon o provozu na pozemních komunikacích tím, že by vyjel na silnici pod vlivem alkoholu, se už ale nedostal. Do jeho vozidla za ním totiž přistoupili bez pozvání dva muži," řekla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

„Mělo jít údajně o dva hosty téhož podniku, se kterými předtím v baru popíjel. Jakmile oba dva muži dosedli, dostal cizinec několik úderů pěstí do obličeje a jeden z pachatelů jej rukama sevřel, aby jej druhý mohl prohledat. Napadenému muži v té chvíli odcizili peněženku s menším obnosem peněz a platebními kartami. Dále mu byl odcizen mobilní telefon," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.
Dva pachatelé pak z místa utekli.

Muž poté událost nahlásil policistům. Ti nyní událost prověřují pro podezření z trestného činu loupeže, za kterou hrozí až desetiletý trest.