Do Pardubic přijela den před Silvestrem brněnská hokejová Kometa. Na příjezd asi pěti stovek jejích fanoušků se připravovali jak policisté, tak pořadatelé.

Příznivci Komety Brno v Pardubicích. Domluvy kolem pyrotechniky nezabraly, nastoupila tedy pořádková jednotka a donucovací prostředky. | Video: @SejkPcePhoto/Jiří Sejkora


Už na nádraží se do věci museli vložit policisté. I přes opakovaná výslovná upozornění začali hned před halou fanoušci rozhazovat pyrotechniku a odpalovat světlice, což se neobešlo bez důrazného zákroku pořádkové jednotky policie a zajištění čtyř brněnských příznivců. Policisté přitom zajistili i větší množství pyrotechniky.

Dalšího fanouška vyvedli policisté ze stadionu ještě před začátkem utkání, když se před stadionem pokusil sebrat domácímu příznivci šálu z krku.

Tím však násilnosti neskončily. Ve třetí třetině se v kotli hostí rozhořela pyrotechnika a na pořadatele, hasiče a strážníky začaly létat dělobuchy. Jeden z nich lehce zranil jednoho z hasičů, strážníci poté proti fanouškům použili slzotvorné prostředky. Chvíli na to se na balkoně do sebe pustili dva muži. Jeden z Pardubic, druhý z Brna, údajně spolužáci ze školy. Skončilo to rozbitým obočím a zajištěním obou aktérů městskou policií. 

Pyrotechnika v ochozech na zápase. Pořádková jednotka zase musela zasahovat i po zápase. Fanoušci odpálili pyrotechniku v restauraci Severka na Palackého třídě. | Video: @SejkPcePhoto/Jiří Sejkora

To největší přišlo ale až když byly fanoušci hostí na odchodu. V restauraci Severka na Palackého třídě někdo z nich odpálil pyrotechniku přímo v lokále. Policejní těžkooděnci následně v restauraci zasáhli. Jednak proti výtržníkům, jednak proti stále hořící pyrotechnice hasicím přístrojem. Počet zajištěných osob policií se vyšplhal na číslovku osm, další přidali strážníci přímo v hale.