„Když se hlídka blížila k označenému stání, spatřili strážníci muže, který odpovídal popisu. Podezřelý mladík, když spatřil hlídku, se dal bez sebemenšího zaváhání na útěk. Nedbal zákonných výzev a utíkal stále dál. K jeho velké smůle projížděla okolo výjezdová hlídka, která kolegům pomohla mladého muže dostihnout a zadržet. Strážníci využili svého zákonného oprávnění a přesvědčili se, zda dotyčný nemá u sebe zbraň,“ uvedla mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

Zbraň se sice našla v podobě kapesního nožíku, ale důležitější v této chvíli byly především štípací kleště. Protože strážníci neměli dostatek důkazů k tomu, že muž opravdu kradl kola, vyřešili jeho nereagování na zákonné výzvy uložením pokuty.

„Tato událost se stala ještě před devátou hodinou ráno. Hlídka se poté věnovala naplánované činnosti ale strážníkům to přeci jen nedalo. Jakmile dorazili na služebnu, prohlédli si zálohy kamerového systému. Ani je moc nepřekvapilo, když na jim známou tvář narazili na záznamech z předchozích dní,“ popsala Uskobová.

Zjištěné skutečnosti oznámili kolegům z republikové policie a domluvili se s nimi, že se strážníci pokusí muže dohledat a nemuseli čekat dlouho. Pro zloděje totiž čtvrtek nebyl šťastný den. Hledaného muže totiž hlídka zahlédla při jízdě na kole. A ani tentokrát se muž nehodlal vzdát bez závodění. Na výzvy strážníků k zastavení reagoval šlápnutím do pedálů. Tempo mu ale dlouho nevydrželo a skončil ve společnosti mužů zákona. Hádáte-li, že kolo na kterém ujížděl nebylo jeho, hádáte správně - nebylo. Ukradl jej o pár minut dříve opět u pardubického hlavního nádraží, což opět zaznamenaly kamery. Spolu se záznamy krádeží byl pachatel předán policistům.

„Apelujeme na cyklisty: Při zamykání kola nepoužívejte úzké zámky, které lze překonat během chvíle. K oddělení takového zámku od kola stačí šikovnému pobertovi necelá půl minuta a běžné štípací kleště. Kvalitní zámek dopomůže k tomu, že Vaše kolo najdete na místě, kde jej zanecháte. Nejlepší variantou pro zajištění Vašeho kola jsou bezpečnostní stojany, nebo cyklověž," dodává mluvčí pardubické městské policie Lenka Uskobová.