Ještě si na výjezdovém stanovišti v Pardubičkách pomalu ani nestihnu sednout a už jedeme. A hned první výjezd patří do kategorie těch problémových. Volá nás policie a cílem je policejní ředitelství v ulici Na Spravedlnosti, kde sedí zmatená žena.

Tu už naše posádka ve složení řidič a záchranářka z minulosti poznává.
Pacientka právě odešla z azylového domu rovnou na policii. Tvrdí, že trpí podvýživou, protože jí v centru nechtějí dát najíst. Stěžuje si na policisty, kteří po ní chtějí občanský průkaz.
Je chvílemi arogantní, chvílemi ublížená a v jednom kuse ze sebe sype nesmysly.

Zbytečné výjezdy

Odvoz do nemocnice na psychiatrické oddělení odmítá, se záchranáři jet nechce. Prý bude raději spát na ulici. Při zmínce o hospitalizaci na interním oddělení nemocnice ale pookřeje. Není divu, je to nocleh v teple s jídlem zadarmo a na rozdíl od psychiatrie se tam dveře nezamykají.

Záchrance ale nastává problém. O tom, jestli lze pacienta nechat na místě, musí rozhodnout lékař. Z Pardubiček proto vyráží další posádka, tentokrát vozidlo rendez-vous s lékařem. A rázem se o jednu problémovou osobu starají celkem čtyři záchranáři a dva policisté.

Žena nakonec podepíše negativní reverz a opouští policejní stanici. Za tři hodiny ji ale potkáváme znovu.
Sedí před Kauflandem na Višňovce. Žena volala na Linku důvěry, že je šikanována a napadána. Pracovníci krizového centra proto vyrozuměli policii a ta opět volá záchrannou službu.
Žena evidentně není duševně v pořádku a její případný skok pod kola automobilu nebo pod vlak nechce riskovat nikdo. Do repertoáru ale tentokrát přidává i vulgární nadávky policistům, se kterými se ještě před naším příjezdem poprala. Vzápětí napadne i zdravotnici.
Nejprve po ní mrskne svým batohem a po chvíli se do ní pokouší kopat. V tom jí policisté zabrání, stejně jako v několika pokusech o útěk.

Trpělivost došla

Znovu na místo přijíždí auto s lékařem. Znovu kolem jednoho problémového pacienta naráz skáče sedm lidí. Znovu se vracíme s prázdnou a dalším podepsaným negativním reverzem.
Třetí posádka, která slouží na dukelském stanovišti, pro ni pak jede za chvíli. Tam už dojde trpělivost všem a žena, která za celou noc zaměstnávala devět lidí – tedy všechny záchranáře ve službě, končí „alespoň" na interně. Přesně podle předpokladu z ní ale do pár hodin uteče.

Další starost, která záchranáře čeká, je mladý muž na pokraji smrti. Z Hobé Music Hall zřejmě ušel jen pár metrů, než se skácel. Tam ho našla ochranka nádraží napůl udušeného zvratky. Nevábně vonícího pacienta nakládáme a za neustálého zvracení vezeme na pardubickou internu. Starost o život zcela opilého mladíka se pak po příjezdu na základnu mění ve starost o úklid znečištěného interiéru sanitky…