Jen několik hodin po vykradení trafiky v Jindřišské ulici zadrželi policisté dvojici zlodějů, která loupila. Práci mužům zákona ale ulehčili sami. Mimo jiné – od vloupání odjeli taxíkem…
V herně v Husově ulici se během noci zjevili dva muži, kteří zakrátko začali přítomným nabízet krabičky cigaret. „K tomu ale oba muži přihodili další položku, kterou byla plynová pistole. V té chvíli už přítomní zpozorněli a na lince 158 kontaktovali policisty," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Policisté z obvodního oddělení Dubina na místo dorazili rychle.  Ono oba výtečníky ani nenapadlo v očekávání dobrého obchodu utíkat.
„Policisté vzápětí zjistili, že před sebou mají pachatele krádeže, kterou mezitím vyšetřovali kolegové na Karlovině. Pachatelé za užití násilí po rozbití skleněné výplně odnesli cigarety v hodnotě devadesáti tisíc korun, plynovou pistoli a finanční obnos v kovových mincích. Celková škoda je předem vyčíslena na částku sto pět tisíc korun," sdělila Eva Maturová.

Pachatele z Mostu (34 let) a Hradce Králové (44 let) obvinili policisté z trestného činu krádeže a z poškození cizí věci. Za to jim oběma hrozí až pětileté vězení. Z toho si ale ani jeden zřejmě také nic moc nedělá, protože když se jich kriminalisté ptali na důvod jejich počínání, dostalo se jim shodné odpovědi: „To my jen tak ze zvyku."