/ZEDITOVANÁ TISKOVÁ ZPRÁVA POLICIE ČR/

Svitavští kriminalisté se aktuálně zabývají případem zpronevěry peněz, ke které mělo dojít v jedné z prodejen potravin v Poličce. Z případu je podezřelá 51letá prodavačka, která měla od začátku června letošního roku provádět fiktivní vratky zboží od zákazníků, za které z pokladny vybrala peníze a ty si ponechala k vlastní potřebě. Jednalo se zejména o dražší alkohol a cigarety, přičemž k jejich nákupu ani vrácení ze strany zákazníka fakticky nikdy nedošlo.

Během půl roku se podle policejní mluvčí Ivety Kopecké způsobená škoda postupně vyšplhala až k jednomu milionu korun. Ale jak už to tak bývá, všechno má svůj konec. Z důvodu nekalých vratek se zároveň fiktivně navyšovalo i množství zboží ve skladu, čehož si pochopitelně všimli její nadřízení.

Ohňostroj ve Svitavách.
Otazník nad ohňostroji. Svitavy ani Litomyšl ho nezruší, Letohrad ano

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra. V průběhu vyšetřování této události ale kriminalisté zjistili okolnosti dalšího protiprávního jednání," uvedla Kopecká.

Celý příběh totiž začal už o několik měsíců dříve, kdy se žena prostřednictvím sociálních sítí zkontaktovala s údajným čínským zpěvákem. S tím se virtuálně sblížila natolik, že jí měl z Číny zaslat balíček. Během transportu ale údajně nastávaly různé komplikace, které vyžadovaly zaplacení poplatků. Ty se postupně vyšplhaly na téměř dva miliony korun. Žena k jejich zaplacení nejprve využila vlastní naspořené peníze, poté si vzala úvěr, a když ani to nestačilo, začala si podle policie „půjčovat“ peníze v zaměstnání.

Kriminalisté ženě v uplynulých dnech sdělili obvinění a v případě odsouzení jí s ohledem na výši způsobené škody hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Zároveň je budou zajímat okolnosti možného podvodu, jehož se žena mohla stát obětí.