„Do areálu nám po rozbití okna ve večerních hodinách vniklo pět Romů. Co jsme viděli, tak brali všechno, co se dalo ukrást a snadno zpeněžit. Co ovšem nevěděli, je, že objekt byl hlídán bezpečnostní agenturou a ve chvíli, kdy s lupem opouštěli areál, přijela zásahová jednotka bezpečnostní agentury," uvedl jeden ze zaměstnanců podniku, který si nepřál být jmenován.

Zloději v té chvíli odváželi plnou kárku nakradeného zboží. Velkou část z toho tvořily prodlužovací kabely a nějaké nářadí. „Daleko se nedostali, hoši z Vidocqu přijeli právě včas a odvedli dobrou práci," dodal zaměstnanec vykradeného podniku.
Zlodějský plán byl jednoduchý. Použitelné nářadí prodat a z prodlužovaček oloupat izolaci a obratem střelit v nejbližší sběrně barevných kovů.

Samotné zadržení pachatelů si ale vyžádalo poměrně akční honičku.
„Když kolega přijel na místo, zaregistroval rozbité okno ve skladu, a také pětici pachatelů, která se vydala na útěk. Pustil se za nimi  a vyrozuměl náš dispečink o situaci. Jelikož jsem se v té chvíli nacházel poblíž, vyrazil jsem na pomoc," uvedl velitel zásahové jednotky Stanislav Horáček.

„Narazil jsem na ně ve chvíli, kdy přebíhali od čerpací stanice do dukelského lesíka. Za plného provozu se motali mezi auty a hrozilo, že způsobí i dopravní nehodu. Objel jsem proto raději vozidlem celý blok a vjel do zástavby směrem k dukelskému lesu z druhé strany. Na celou pětici jsem narazil vzápětí. Výzev k zastavení začali dbát až ve chvíli, kdy došlo na pohrůžku použití zbraně," informoval náš Deník Stanislav Horáček.

Popírají všechno

Ve chvíli, kdy si pětice Romů lehla na zem, dorazil i druhý člen bezpečnostní agentury. Pětice podezřelých byla pak neprodleně předána policejní hlídce. Jenže… Jak už to tak bývá, zadržení před policisty popřeli úplně všechno.

„Na místě bylo skutečně zadrženo několik osob. Jejich účast na incidentu zatím prověřujeme. Svou účast totiž popírají. Celou věc proto zatím policie šetří jen jako přestupek proti majetku kvůli rozbitému oknu," řekla policejní mluvčí  Eva Maturová.