Státní policie měla v obvodě Chvaletic i Přelouče hlídku u jiného případu, a proto museli na místo vyslat hlídku z Pardubic a zároveň požádali strážníky, zda by k případu vyjeli také.

Autohlídce strážníků se podařilo dorazit na místo rychle a zajistit muže se psem. Napadená žena na místě již nebyla, utekla z domu před agresorem, který ji sebral mobilní telefon a vyhodil jej z okna ve třetím patře. Pomoc proto volal soused.

„Situaci na místě strážník uklidnil. Za dohledu policistů a také matky podezřelého muže si dotyčný převzal osobní věci z bytu, odkud se měl vystěhovat. Právě rozchod se stal příčinou konfliktu,“ uvedla vrchní strážník Aneta Hámorská.

Podezřelý muž skončil na služebně městské policie, kde bylo jeho jednání vyřešeno vysokou pokutou příkazem na místě.

„Oba účastníci konfliktu jsou pro strážníky dobře známé osoby a v bytě strážníci nezasahovali poprvé a to i v souvislosti s požíváním návykových látek. Jak bylo na místě zjištěno, muž v průběhu konfliktu krom vyhazování mobilu z okna odcizil poškozené také tisíc korun z peněženky. Peníze vrátit musel. Našel se dokonec i mobilní telefon, který překvapivě fungoval i po pádu z třetího patra,“ dodala Aneta Hámorská.