Alespoň takové vysvětlení měli dva muži, kteří se na hlavním nádraží v Pardubicích pokusili o krádež telefonu.

Žena, která v čekárně pro cestující rychlovlaky využila veřejné nabíječky pro připojení svého mobilního dotykového telefonu. Dva muži, kteří přišli, a do nabíječky zapojili svůj bezcenný telefon, po chvíli zase odešli. A asi náhodou s tím lepším a funkčním telefonem.

"Třiašedesátiletá cestující byla ale pohotová a této výměny si všimla. Vyběhla z čekárny ven za muži a jednoho oslovila s ním, aby ji telefon vrátil, přitom jej chytla za rukáv bundy. Muž se vysmekl a utekl z haly pryč. Žena poté vše oznámila strážníkům, kteří po vyslechnutí celého popisu příběhu přivolali hlídku státní policie pro podezření ze spáchání trestného činu," sdělila mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Ještě před příjezdem hlídky se ale v jednom z podezřelých asi hnulo svědomí. Strážníkům se totiž přihlásil ten samý muž, kterého žena předtím konfrontovala. "Hlídce i ženě s omluvou vyprávěl, že došlo k omylu, a že si telefon spletl. To už na místo přijela státní policie, která si případ převzala k dalšímu šetření," uzavřela Klementová.