- V první řadě musí každý začít sám u sebe a riziko okradení si připustit. Spousta lidí si myslí, že jim se to stát nemůže, což je zásadní chyba. Policisté se v předvánočním období sice zaměřují na tento druh trestné činnosti, ale nemohou uhlídat každou tašku. Za své osobní věci si v první řadě odpovídá každý sám a může udělat hodně proto, aby k okradení nedošlo.

- Je dobré u sebe nenosit větší hotovost, rozdělit si peníze na více míst, doklady nenosit v peněžence, být stále na pozoru a ani na chviličku nespouštět oči ze svých věcí.

- Velmi nebezpečné je PIN kód k platební kartě napsat přímo na ni nebo ho třeba uložit v peněžence či k osobním dokladům. Samozřejmě pokud si nemůžeme PIN kód zapamatovat, je dobré si ho napsat nebo alespoň uložit na jiné místo než k platební kartě či do peněženky nebo dokladů. Jestliže se stane, že o kartu přijdete, je potřeba ji neprodleně zablokovat a krádež oznámit na Policii ČR.

- V obchodních domech samozřejmě nedávat tašku na nákupní košík, neboť tímto způsobem přijde o věci mnoho osob. Stačí se otočit k regálu a jste bez ní.

- V případě okradení, pokud je to v obchodním domě, požádat ochranku o pomoc. Jinak opět platí krádež neprodleně nahlásit policii.

- Podrobný popis pachatele je také velkou pomocí při jeho hledání.

- Pozor také na mobilní telefony, které bývají často předmětem zájmu nejen kapsářů, ale i podvodníků.

- Na místě je také velká opatrnost při cestování přeplněnými dopravními prostředky, nastupování a vystupování, kdy je bezpečnější batohy a kabelky držet pevně v ruce před sebou a nespouštět je z očí.

- Samozřejmostí by také mělo být neodkládání tašek. Odložené tašky, peněženky, mobilní telefony a balíčky v zaparkovaném automobilu jsou obrovským lákadlem i pro příležitostné zloděje.