Dvojice se vydala na průzkum do pro veřejnost uzavřené části kožního oddělení.
„Žena zůstala stát u recepčního pultu a mladík měl vejít do denní místnosti sester, kde v danou chvíli nikdo nebyl. Z vedlejší kanceláře je zahlédla  jedna ze sester. Ta také přišla za ženou a ptala se, co si přeje. Žena tvrdila, že se jde zeptat na svou příbuznou, která by tu měla někde ležet," uvedla tisková mluvčí pardubické policie  Jana Drtinová.

Právě v ten moment ale zdravotní sestra uviděla také neznámého muže vybíhat z vedlejšího pokoje s její kabelkou v ruce. Romka, která svému partnerovi chtěla dělat křoví, se snažila sestře zabránit v tom, aby jejího partnera s ukradenou kabelkou mohla zastavit a pletla se jí do cesty.
„Okradená žena však utíkala za mužem, který v ruce držel její kabelku, a volala na ostatní lidi kolem, aby jí pomohli," řekla Jana Drtinová.

Než se zloděj s kabelkou dostal do výtahu, stihl jej zadržet jeden z přítomných mužů, údajně snad jeden z pacientů.
„Přivolaní policisté si podezřelé osoby převzali a provedli u nich dechovou zkoušku. Byla s pozitivním výsledkem. Muž nadýchal 1,40 a žena dokonce 2,17 promile alkoholu v dechu. Proto také následnou noc strávili na záchytné stanici. O den později po vystřízlivění si pak  oba převzali  sdělení podezření z přečinů krádeže, padělání a pozměnění platebního prostředku, které spáchali ve formě spolupachatelství," prohlásila tisková mluvčí pardubické policie.
Není to poprvé, co se v pardubické nemocnici vyskytl problém s Romy.

Jiná rodina zde před časem napadla lékařku a zranila sestru na zubním oddělení poté, co u jednoho z dětí došlo k ošetření ústní dutiny.