Už se krade kde co. I to co je takzvaně přibité. Dopravní podnik města Pardubic například přišel o snímač karet a to z vozidla a za jízdy.

Ke zločinu došlo ve středu před osmnáctou hodinou večerní. Na linku 158 zavolal řidič linky číslo 7, který oznámil něco těžko uvěřitelného. Dva mladíci, kteří cestovali jeho trolejbusem si s sebou odnesli čtečku karet a označovač jízdenek v jednom.

Hledají se svědci krádeže

"Ještě více zarážející než samotná krádež je ale to, že si jejich jednání další cestující nevšimli, nebo naopak vše viděli, ale nikoho na krádež neupozornili. Je pravděpodobné, že další cestující, kteří dělali, že nic nevidí, znají popis mladých mužů a jejich postřehy by měli předat kolegům z obvodního oddělení Pardubice 4. Přihlásit se jim mohou na telefonním čísle 974 566 731," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Vzhledem k věku podezřelých policisté předpokládají, že by svým úlovkem z trolejbusu mohli někde pochlubit. "Všimnout si takové věci mohli i rodiče. Škoda byla vyčíslena na částku třiceti tisíc korun," dodává Eva Maturová.

Dopravní podnik města Pardubic nakonec čteču dostal zpět. Na svých FB stránkách uvádí, že děkuje nálezci, který přístroj našel pohozený u plotu rodinného domu.