Podle našich informací se tento muž dopustil trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Obětí měla být jeho bývalá družka.

Nejprv vyrazil dveře

„Do rodinného domu v centru Pardubic, kde se žena zdržovala, vnikl muž tak, že rozbil skleněnou výplň vchodových dveří. Odtud pak rovnou zamířil do prvního patra, kde šokované ženě začal vyhrožovat. Aby svým slovům dodal patřičnou váhu, vzal hasák a rozbil televizi!,“ popsal našemu Deníku jeden z pardubických policistů. Hrůzný zážitek však nebral konce. Muž totiž vytáhl pistoli! „Z pouzdra vzal střelnou zbraň a přiložil ji ženě k čelu. Přitom vyhrožoval fyzickou likvidací nejen jí, ale také jejímu psovi. Následně ženu odstrčil a odešel. Protože tyto výhrůžky a předchozí zkušenosti s podezřelým vzbudily u ženy důvodnou obavu o její život a zdraví, rozhodla se napadená paní oznámit celou věc na policii,“ potvrdila mluvčí pardubické policie Markéta Mikešová.

Tímto však celá věc neskončila. Zatímco totiž na policejní služebně žena případ oznamovala, vrátil se podezřelý muž zpátky do jejího bydliště. V domě však místo ženy nalezl jejího dvacetiletého syna.

„Mladík se však nezalekl a začal s mužem diskutovat. Na to podezřelý zareagoval tak, že opět vytáhl z pouzdra zbraň a přiložil mu ji mezi oči. Aniž by počkal na chlapcovu reakci, něco zamumlal a odešel z domu pryč,“ dodala pardubická policejní mluvčí.

Naštěstí vznikla pouze škoda na majetku, způsobená rozbitím televizoru a skleněné výplně dveří. „Obviněný si již převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Celý případ kriminalisté i nadále šetří,“ upřesnila Mikešová.

Za tento trestný čin hrozí podezřelému pochopitelně odnětí svobody.