„Naše autohlídka si při kontrole lesa všimla podezřelého auta na lesní cestě, které odjíždělo z místa, kde strážníci objevili čerstvě pokácené stromy,“ uvedl k případu vrchní strážník Pavel Řehoř.

Podezřelé vozidlo proto strážníci zastavili. Řidič jim tvrdil, že na stezku pro cyklisty vjel proto, že zabloudil a v lese hledá nějakou chatu na ubytování a že o pokácených stromech nic neví. Jenže – prohlídka jeho vozidla svědčila přímo o opaku. Uvnitř bylo vidět množství kůry, kanystry s benzínem a olejem do motorové pily a kryt lišty řetězové pily.

Na útěk se dal i s motorovou pilou

Krátce nato se už krycí historka rozsypala úplně, protože hlídka spatřila dalšího muže, který se k vozidlu vracel.  Když spatřil, že je na místě policie, dal se hned na útěk i s motorovou pilou kterou přitom stále držel v ruce.

„Strážníci začali muže pronásledovat, ale ten jim zmizel v lese. O události proto hned informovali kolegy ze státní policie a další hlídku městské policie a pokračovali v hledání prchajícího dřevorubce,“ komentoval průběh zásahu Řehoř.

Prý má manželku u policie v Hradci

Muž s pilou při útěku před strážníky, kteří si na pomoc vzali i policejního psa, měl smůlu. Vběhl totiž přímo do náruče hlídky republikové policie, která jela strážníkům naproti.

„Pokusil se ještě před policisty schovat v křoví, ale ti mu už nedali žádnou šanci. Naše hlídka zatím zastavila opět vozidlo, které již kontrolovala lese, tentokrát v něm už seděli dva muži. Jeden z nich začal hned strážníky slovně napadat s tím, že má manželku u policie v Hradci Králové a dobře ví, že strážníky nemusí vůbec poslouchat a chtěl z místa odejít. V tom mu zabránila až výstraha, že bude použit služební pes, která byla podpořena výrazným štěkotem psa,“ dodal Řehoř.

Zadrženému trojlístku černých dřevorubců tak kácení bez povolení neprošlo. Jeden z mužů podezřelých z krádeže dřeva byl navíc již pro jinou činnost hledaný policií z Chrudimi. Proto byl celý případ předán policistům k dořešení.