Na pardubické kolegy se obrátili operátoři linky 112 z Olomouce. Pardubickým strážníkům předali telefonát ženy, která z Olomouce sháněla pomoc pro svého 84letého otce. 

"Ten v Pardubicích zaparkoval auto, když hledal specializovanou zdravotnickou prodejnu. Cestou zpět nemohl auto nalézt, protože zapomněl, kde jej zanechal a takto bloudil už hodinu. To by nebyl zas takový problém, kdyby ve vozidle nezanechal svoji sedmaosmdesátiletou manželk, která trpí Alzheimerovou nemocí. Oznamovatelka se tak zcela oprávněně bála o své rodiče, kterým neuměla na dálku pomoci. Starost jí dělal tatínek, který v rozrušení nemohl najít auto, velký strach měla o maminku, které se mohlo ve vozidle udělat nevolno," popsala mluvčí strážníků Lenka Uskobová.

Strážníci tedy dojeli na místo, které žena popsala a seniora tam našli. Vzali jej do služebního vozidla a více než hodinu s ním projížděli trasu, kudy mohl jet.

"Všichni doufali, že pán pozná známá místa. Strážníci se ho vyptávali, z jakého směru do Pardubic přijel. Muž si nakonec vzpomněl, kudy projížděl městem a směřoval do centra. Hlídka tak mohla zaměřit pátrání tímto směrem," popsala dále Uskobová.

Trpělivá snaha se nakonec vyplatila, vozidlo se podařilo najít. "Žena byla naštěstí navzdory téměř dvouhodinové samotě v pořádku. Celá událost tak nakonec dopadla dobře. Senior si vozidlo převzal a odjel domů," uzavřela Uskobová.