"Z centra města přišlo před desátou hodinou dopoledne oznámení na muže, který na zahrádce restauračního podniku drží v ruce střídavě pistoli a sklenici piva. Hlídka ihned vyrazila na místo a za stolem skutečně našla 47letého muže. Ten na dotaz hlídky přiznal, že u sebe skutečně zbraň má, protože si ji před chvílí pořídil," uvedl mluvčí Městské policie Pardubcie Jiří Sejkora.

Šlo o vzduchovou pistoli na airsoft, do které se sice ládují pouze plastové kuličky a bombička se stlačeným plynem, ale provedení zbraně odpovídá vzhledu skutečného Coltu modelu 1911 a od skutečné střelné zbraně je podle strážníků na první pohled k nerozeznání.

Night Moon bude mít v sedle žokeje Jana Faltejska. Společně letos už zvítězili na Úvodní cross country Koroka.
V poslední kvalifikaci na 132. Velkou pardubickou to bude souboj talentů

"A i taková pistole je dle zákona zbraní zařazenou do kategorie D. S ohledem na předchozí konzumaci alkoholu provedla hlídka i dechovou zkoušku. Dle zákona o zbraních a střelivu držitel zbraně kategorie D nesmí zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo návykových látek. Vzhledem k výsledu zkoušky ve výši 2,34 promile, byla jeho schopnost snížena více než dostatečně," podotkl Sejkora. 

Následovalo proto odebrání zbraně a sepsání oznámení pro správní orgán. Ten v takovém případě může uložit pokutu až 30 000 korun.

"Manipulace se zbraní na veřejnosti, ať už jde o zbraň skutečnou, hračku či maketu zákon z pochopitelných důvodů zakazuje. Dodáváme, že v tomto případě už by k dovršení hlouposti celé situace stačilo, aby čerstvý držitel kuličkové pistole začal pod vlivem alkoholu zbraní ještě mířit po okolí. Budiž tento příklad varováním podobným střelcům před nápady tohoto formátu," uzavřel Sejkora.