Po prohraném hokejovém utkání se parta pěti výrostků ve věku 18 až 22 let se rozhodla řádit ve městě a násilím se zmocnit suvenýrů.
„Vyhlédli si otce se synem, kteří se po utkání vraceli domů. Osmapadesátiletého muže povalili na zem, z krku mu strhli klubovou šálu, z očí brýle a dali se na útěk," uvedla mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová.

Jenže tahle akce neměla dlouhého trvání. Svého činu se dopustili v Pernerově ulici. Volání napadeného muže slyšela skupina příslušníků pořádkové jednotky pardubické městské policie, která se tou samou cestou vracela zpět na základnu.
„Policisté se za prchající pětičlennou skupinkou okamžitě rozběhli. Ačkoliv byli znevýhodněni oblečenou protiúderovou výstrojí, která do jisté míry omezuje pohyb, všech pět útočníků doběhli a zadrželi na Masarykově náměstí. Zadržené výrostky pak předali k dalším úkonům kolegům ze státní policie," dodala Lucie Klementová. Útočníky teď čekají policejní výslechy, na jejichž konci může být i pár let v nápravném zařízení.

Kromě těchto útočníků strážníci dodali na záchytnou stanici podnapilého jednatřicetiletého slávistického příznivce, který se v prostorách pardubické ČEZ Areny i přes opakované upozornění ze strany pořadatelů choval nevhodným způsobem.