„Strážníci vyjížděli do objektu na poplachový signál. Po příjezdu na místo přelezli plot a začali obhlížet objekt zvenčí a narazili přitom na prchajícího pachatele. Toho dopadli a po krátkém zápase mu přiložili pouta a předali státní policii,” uvedl mluvčí městských strážníků Pavel Čejka.

Vyšlo najevo, že se jedná o osmadvacetiletého Slováka, který ve školce ukradl krabici sušenek a řetízek z bílého kovu za asi dvě stovky korun.
Při svém vloupání ale způsobil škodu za dva a půl tisíce korun.

„Po provedení nezbytných úkonů a zajištění stop na místě činu mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu krádeže, za což mu může být uložen trest v trvání dvou let odnětí svobody,” pokračoval mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Stejného muže ale policisté měli „v prádle” i o den dříve. Zadrželi jej na útěku ve chvíli, kdy se vplížil do sklepních prostor jednoho z pardubických domů, kde chtěl buď loupit, nebo přespat. Jeho útěk ale ukončili policisté z Oddělení hlídkové služby. Za tento čin si muž den před vloupáním vyslechl pro změnu sdělení podezření pro přečin porušování domovní svobody. Za to mu hrozí až tříletý trest.