Nezletilou oběť měl muž lákat do své dílny u rodinného domu, kde v tu dobu žil společně s ní a její matkou. Podle obžaloby po dívce vyžadoval orální i anální sex. Muž všechna obvinění popírá, podle něho jde o pomstu bývalé přítelkyně. „Nerozumím tomu, proč tohle o mně říká. Dolů do dílny za mnou na sex chodila jen přítelkyně,“ vypověděl před soudem muž.

Muž měl dítěti pouštět i pornografická videa zobrazující různé sexuální praktiky, a to za účelem svého sexuálního uspokojení. Za všechno měl podle obžaloby nezletilou odměňovat drobnou finanční hotovostí. Poškozená u soudu nevypovídala.

Václav Špaček u soudu
Partnerku zavraždil sekáčkem na maso. Muž z Lanškrouna dostal výjimečný trest

„Byla jsem v šoku, ze začátku jsem tomu nechtěla věřit. Když jsem se dozvěděla podrobnější informace, tak jsem nabyla dojmu, že takové podrobnosti by si nevymyslela. Věřím jí, že se něco stalo,“ dodala matka poškozené.

Podle obžaloby mohl muž spáchat zvlášť závažný zločin pohlavního zneužití a přečin ohrožování výchovy dítěte. Za to mu hrozí dva až deset let odnětí svobody.

Muž ale vše popírá. „Odměňoval jsem ji jen za školu. Za jedničku jsem jí dával třeba pět korun,“ řekl obžalovaný s tím, že jinak do výchovy nechtěl zasahovat. „Začala mě poslouchat, přitom já jsem jí nechtěl nahrazovat jejího tátu. Družka šla v rodině na druhou kolej, a tak mezi nás začala vrážet klín,“ popsal muž.

Respektovala ho jako otčíma

Sexuální násilí se mělo dít jednou až dvakrát za dva týdny. Muž podle obžaloby využíval toho, že mu dívka důvěřovala, protože ho respektovala jako otčíma. „Ze začátku jsem byl takový hodný strejda,“ řekl obžalovaný s tím, že vztah s nevlastní dcerou se postupem času měnil. Uvedl, že ho dítě poslouchalo. „Zapojoval se do výchovy, pomáhal jí třeba se školou,“ řekla matka poškozené. Státní zástupkyně Lucie Žabková připomněla, že muž dobře znal věk dívenky.

Jiří Kumbera
Odmítl roušku a ostraze dal pěstí. Nepomohl mu ani Rajchl, dostal rok a půl

Obžalovaný před soudem tvrdil, že se cítí nevinen a vše bylo jinak. Za obviněním podle něj stály finanční problémy spojené s rekonstrukcí domu, které měl se svou přítelkyní. „Začalo mi pomalu docházet, že jsem tam byl jen jako ten opravář,“ vypověděl obžalovaný. „Jednoho dne přišla i s novým přítelem, vzala si věci a odešla,“ popsal obžalovaný muž. Problémy přiznala i matka poškozené, která popsala, že se vztahy v rodině postupně měnily k horšímu.

Znalkyně z oboru psychologie Libuše Čermáková uvedla, že obžalovaný muž má průměrnou inteligenci a nevyváženou osobnost. Má podle ní slabší sebeovládání, ale sklony k násilí nemá. Další soudní znalec pak vyloučil psychické a duševní nemoci i sexuální deviaci. „Byla vyloučena pedofilie i sexuální agresivita,“ sdělil Jan Kolomazník, podle kterého obžalovaného muže vzrušují dospělé ženy.

Matka, která odložila novorozence do popelnice u soudu.
Soud zmírnil trest pro matku, která v Pardubicích odložila holčičku do popelnice

Za vším může stát podle odborníků droga. Znalkyně totiž doplnila, že marihuana, kterou obžalovaný užívá, může jeho myšlení ovlivnit. „Sem tam kouřím marihuanu,“ potvrdil muž.

Podle obžaloby mohl muž spáchat zvlášť závažný zločin pohlavního zneužití a přečin ohrožování výchovy dítěte. Za to mu hrozí dva až deset let odnětí svobody. Soudce Jan Šlosar při prvním stání nerozhodl a soud odročil na březen.