Při vyšetřování policie přišla na to, že se muž měl navíc na Pardubicku pokusit upálit syna své přítelkyně. Soudu se prozatím nedaří rozplést komplikované rodinné vztahy. Svědci navíc opakovaně mění své výpovědi a celý případ se tak dále zamotává.

Obžaloba muži klade za vinu obtěžování nezletilcích dívek, které k rodině jezdily na návštěvy. V jednom z případů se mělo jednat o dívku ve věku jeho dcery. Soudní spis popisuje, že muž využíval své fyzické převahy a jedné z dívek způsobil zranění na pohlavních orgánech.

„Dívku, o které věděl, že je mladší patnácti let, vylákal, když u něho byla na návštěvě, pro svoje sexuální uspokojení, zprvu využívaje toho, že pro svoji doposud dosaženou mentální i sociální úroveň byla neznalá sexuální problematiky a smyslu jeho jednání nerozuměla, a proto si ani nebyla vědoma jeho protiprávnosti a neměla tak důvod se mu začít aktivně a účinně bránit,“ popsal část obžaloby státní zástupce Milan Šimek.

Muž vinu před pardubickým soudem popírá. Přestože v minulosti na policii vypověděl, že se nechal od dívky svést a mrzí ho to, před soudem svoji výpověď upravil.

Žena se muži smála za velikost přirození. On se ji měl pokusit znásilnit a zabít.
Žena se muži smála za velikost přirození. On se měl pokusit ji znásilnit a zabít

„Nikdy v životě jsem se ji nedotkl. Nechal jsem se svést dvanáctiletou dívkou, ale ke lži,“ tvrdil obžalovaný s tím, že ho dívka prosila, aby o jejím zranění nikomu neříkal. Podle muže to bylo pouze špatný dotyk při společném hraní na posteli.

„Při skotačení a hraní došlo k tomu zranění. Dal jsem ten prst, tam kam jsem neměl,“ přiznal muž s tím, že silou zabořil prst do přirození dívky, ale nemělo to sexuální podtext. Soudu navíc tvrdil, že dívka na sobě měla kalhotky, tepláky i tričko.

Dívka se pak s krvavým zraněním svěřila své tetě, další podrobnosti pak dívka řekla kamarádce z rodiny, která zalarmovala policii. Kriminalisté pak postupně odkryli komplikované rodinné vztahy.

Rodinná tragédie

Dnes před pardubickým soudem vypovídala i tehdejší družka obžalovaného. Objasnění případu se ale soud nedočkal. Při hodinu a půl dlouhém výslechu žena často měnila své odpovědi. „Chápete na co se vás ptám,“ tázal se opakovaně státní zástupce Milan Šimek. „Je to pro mě rodinná tragédie. Nevybavím si detaily,“ odsekla svědkyně.

I další svědkyně před soudem opakovaně měnila své výpovědi. Na upozornění soudkyně všichni svědci shodně tvrdili, že už je to dlouhá doba a detaily si nevybavují.

Žena se muži smála za velikost přirození. On se ji měl pokusit znásilnit a zabít.
Žena se muži smála za velikost přirození. On se měl pokusit ji znásilnit a zabít

„My si umíme přečíst všechny vaše výpovědi. Upozorňovala jsem vás na to, že jako svědkyně máte říkat pravdu. Upozorňuji tedy důrazně, že nesmíte lhát, když budete lhát, bude to špatné i pro vás,“ upozornila svědkyni soudkyně Anna Sobotková.

Pokus o vraždu

Podle obžaloby se měl muž navíc v minulosti dopustit pokusu o vraždu. Na dvanáct let starý pokus o vraždu upozornila dívka, kterou měl, podle jejího tvrzení, stejný muž zneužít. 

Muž obžalovaný z toho, že ve své dílně tři roky sexuálně zneužíval nezletilou dívku, od pardubického krajského soudu dostal pětiletou podmínku. Ilustrační snímek.
Muž tři roky sexuálně zneužíval dceru své družky. Od soudu odešel s podmínkou

Svědci se tak znovu vraceli i k události z roku 2011. Tehdy měl obžalovaný muž vzít kanystr s benzínem a polít spícího syna své družky. Poté měl odejít do vedlejší místnosti, kde vzal sirky a pokoušel se sirkami škrtat.

„Vzbudilo mě, když mě začal polévat, cítil jsem benzín. Prakticky jsem byl politý celý,“ vzpomínal před soudem na událost J. H., kterého zachránila jeho sestra, která ho svým křikem vzbudila a on stihl utéct.

Chtěl jsem ho postrašit

Muži podle svých slov došla trpělivost s mladíkem, který podle něho nepracoval a pil často alkohol.

„Bála jsem se, aby ho nezmlátil, protože v tu chvíli si to opravdu zasloužil, opravdu ty průšvihy dělal,“ vypověděla soudu tehdejší družka obžalovaného.

„Já jsem byla ráda, že jsem na to zapomněla. Chlapi se udobřili a nikdo nechtěl nic řešit,“ dodala svědkyně.

Obžalovaný muž se dle obžaloby měl dopustit pokus zločinu vraždy, zločin pohlavní zneužití, zločin sexuální nátlak a zločin znásilnění.
Polil benzínem syna přítelkyně a škrtal sirkami. Měl i zneužít nezletilé dívky

Obžalovaný muž před soudem svou vinu popřel.

„Dostal jsem blbý nápad, chtěl jsem ho jen postrašit. Nikdy jsem ho nechtěl zavraždit ani mu ublížit,“ sdělil obžalovaný muž s tím, že není blázen a svůj dům by si nepodpálil. „V kanystru nebyl benzín, ale voda,“ snažil se přesvědčit soud muž.

Muž tak obviněni i nadále odmítá a soudní líčení bude v Pardubicích pokračovat. Obžalovanému muži hrozí také, že bude muset obětem vyplatit více než milion korun za nemajetkovou újmu za duševní útrapy.