Ode dneška bude pokračovat hlavní líčení s osmi muži a dvěma ženami, kteří měli pašovat drogu nejen do Německa, ale i do valdické věznice. Podle obžaloby mělo jít o více než šest kilogramů metanfetaminu za zhruba 6,3 milionu korun. Hlavní líčení je naplánováno do pátku.

Dnes také pokračuje proces s Milanem Strnadem, který měl v letech 1997 až 2000 ve Svitavách a na jiných místech ČR nakupovat převážně ze zahraničí dovezená ojetá vozidla a pak je prodávat za ceny vyšší, než uváděly faktury. Stát tak měl krátit na daních.

Krajský soud bude řešit i dva nové případy. V prvním z nich se zástupce firmy V.J.V European Group měl dopustit mnohamilionových podvodů. Nakupoval zemědělské komodity, masné výrobky, ale i měděné plechy, avšak faktury většinou nezaplatil.

V soudní síni dnes stane i bývalý generální ředitel společnosti ZPA Nová Paka. Po požáru v areálu společnosti chtěl vylákat od pojišťovny peníze i za zařízení, které nebylo ohněm zničeno nebo poškozeno. Pojišťovně tak měl způsobit škodu za zhruba deset milionů korun.