Jako první byla strážníkům oznámena srnka. Dvě ženy si při projížďce na koních všimly v polích podél silnice ke golfovému hřišti srnky, která byla uvězněna v drenážní studni. Srnčí mládě spadlo do jedné z nezakrytých děr a bečením se dovolávalo pomoci. Vyčerpanou a téměř neprotestující srnečku z jámy po žebříku vynesli bohdanečští hasiči. Srnečka, kterou únava nakrátko zbavila i přirozené plachosti, bude zřejmě v pořádku.

Hůře se vedlo divokému čuníkovi, kterého o asi deset minut později našli lidé zaseklého pod plotem u bývalého mlýna. I k němu vyjeli strážníci a hasiči, jenže zvíře už mělo polámaná žebra, jak se snažilo bojovat s plotem a přivolaný myslivec tak chystanou vyprošťovací akci zrušil a malého divočáka usmrtil.

Vandrák v lázních

A ještě jeden kuriózní zásah si připsali strážníci a policisté ve stejném městě. Do zdejších lázní přišel jeden pardubický pobuda a ztropil zde výtržnost. Přímo na lázeňské recepci se svlékl do spodního prádla a začal se cachtat ve fontánce, která je ve vstupní hale. Strážníci a policisté jej i přes hlasité protesty z vody vytáhli a předvedli ke zjištění totožnosti na služebnu.

Při prohlídce jeho svršků se navíc  ukázalo, že muž s bohatým trestním rejstříkem navštívil i nedalekou restauraci, odkud ukradl příbory.