Všechno začalo jako klukovská „hra“. Tři mladíci od čtrnácti do sedmnácti let trávili v minulých dnech prázdniny tak, že údajně házeli kameny na projíždějící vlak a na značky podél kolejí. Podle našich informací však zdemolovali i několik hliníkových šablon a rozbili i lampy veřejného osvětlení.

Večerní zásah

Toto vandalství nenechal bez povšimnutí místní starosta Dušan Doležal. Ještě se dvěma muži šel ve čtvrtek večer vandaly zadržet. Následná rvačka pak skončila zraněním čtrnáctiletého chlapce, který musel být s modřinami v obličeji převezen do nemocnice. „Nejprve jsme to těm klukům řekli slušně. Oni ale chtěli utéct, a tak jsme je zastavili. Kopali kolem sebe a mlátili pěstmi, takže došlo ke strkanici. Zavolali jsme tedy policii,“ svěřil se našemu Deníku starosta Valů. Podle něj byla v místech, kde se to celé odehrávalo, velká tma. „Vůbec nevím, jestli byl někdo zraněn a jak ti kluci vypadali. Jeden z nich byl o hlavu větší než já. Nemohl jsem vědět, že jednomu z nich je čtrnáct,“ dodal Doležal. „Bezpečně ale vím, že všichni byli opilí, tedy i ten mladý.“

Policisté odvezli mladíky domů a starostu vyslechli. „Kluk byl tak pomlácenej, že když ho viděla manželka, ihned mně volala, abych přijel domů. Kluka jsme pak rovnou vezli do nemocnice. Tam zůstal čtyři noci,“ popsal nám událost otec čtrnáctiletého chlapce Petr Hille. Ten prý také v sobotu podal trestní oznámení. „To mohu skutečně potvrdit. Tento případ tady máme a šetříme ho,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová.

Otec zraněného chlapce i starosta obce si prý již na tuto kauzu najali právníky. „Já chápu, že kluci udělali hloupost, ale přece je za to někdo nemůže takhle trestat? Navíc je prý ještě starosta a jeho lidé po napadení šikanovali. Prý po nich chtěli cigarety, a když je nedostali, tak je znova napadli,“ dodal otec zraněného. Fyzický atak však starosta nepřipouští. „Já jsem žádné rány nerozdal. Je klidně možné, že kluci už nějaká zranění mohli mít. Myslím, že se vraceli zrovna od písníku. Navíc, jak tak bili kolem sebe, mohli si je způsobit i sami,“ vysvětlil našemu Deníku starosta Dušan Doležal.