Strážníci proto opět začali dohlížet na stanovená pravidla a na to, jak podniky dodržují provozní dobu. Při první kontrole v noci z pátku na sobotu narazili strážníci na celkem osm podniků v centru města, kde na předzahrádkách obsluhovali hosty i po zavírací době. Následující den dopadla kontrola v téže lokalitě už na výbornou. Prohřešky hlídky objevily ale v jiných částech města, jednou na Dukle a dvakrát v Polabinách. Ve všech případech byl personál poučen a porušením vyhlášky se bude zabývat správní orgán. Rozumíme tomu, že se na mnohých podepsala absence nočního života v uplynulých měsících, na druhou stranu, i v centru města žijí lidé, kteří touží po klidném spánku. Děkujeme za vzájemnou toleranci při dodržování vyhlášky města.

Taneční muziku neocení každý, strážníci ano a vypsali pokutu

Vlahé letní noci zvýšily i počet telefonátů na rušení nočního klidu. Za všechny přijatá oznámení uvádíme tento příklad. Začínat technoparty ve dvě ráno u zdymadla, kdy se po vodě zvuk celkem slušně nese, není nápad z kategorie těch nejlepších. Teď už to ví dvaadvacetiletá slečna, která z aparatury pouštěla muziku. Strážníci ji za tuto nepovolenou produkci uložili blokovou pokutu. Samozvaná dýdžejka tak za svůj nedohraný set zřejmě skončila v mínusu.

V „Husovce“ pozor na labutě

O labutí rodince, která se zabydlela na Haldě, jsme vás již před časem informovali. I přes snahy zajistit páru a jejich mladým bezpečnější lokalitu, se labutě stále vrací tam, kde jsou zřejmě doma. Čas od času tak zastaví dopravu, protože se celá rodina vydá na špacír. Naposledy takto zastavili řidiče na křižovatce ulic Holubova a Husova. Labutě kráčí vždy ukázněně v řadě za sebou a rodiče bedlivě dohlíží na své potomky. Prosíme tedy všechny řidiče o shovívavost a taky opatrnost. Je to totiž rodinka jak ze žurnálu.