Vedro k nepřežití. Doslova. V Pardubicích na něj málem doplatil malý psík, který se horkem v autě málem zalkl. Jen díky všímavosti kolemjdoucích přišla pomoc včas.

"Trpícího zvířete uvázaného v autě před jedním z pardubických marketů si všimla kolemjdoucí žena, která okamžitě kontaktovala městskou policii. Strážníci na místě zjistili, že zvíře je skutečně ve špatném zdravotním stavu, navíc kvůli uvázání k sedadlu byl vystaveno přímému slunci. Hlídka požádala personál marketu o vyhlášení výzvy v rozhlase a zároveň byl stálou službou zjištěn přes státní policii kontakt na majitele vozidla," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lucie Klementová.

Jenže telefon strážníkům nikdo nezvedal. Naštěstí výzva v rozhlase zabrala a k vozidlu se dostavil řidič i se svou ženou "Na výzvu strážníků neprodleně otevřel vozidlo a psa umístil do stínu. Strážníci s majitelem psa sepsali oznámení o přestupku na příslušný správní orgán, který se bude případem dále zabývat. Majitel psa hlídce přislíbil, že okamžitě vyhledá veterinární kliniku a dehydratovanému štěněti zajistí lékařskou péči. Městská policie apeluje na všechny majitele domácích zvířat, aby v tomto horku nenechávali zvířata v autech, případně je ani neuvazovali na přímé slunce, protože u nich hrozí přehřátí organismu. Hypertermie je vážný problém a v jeho důsledku může dojít i ke smrti zvířete," upozorňuje Lucie Klementová.