Před okresním soudem stanul v minulých dnech dvaadvacetiletý Ladislav C. Obžaloba ho vinila z toho, že v únoru a březnu tohoto roku vykrádal rodinné domky v pardubické čtvrti Svítkov. Mezi tamními obyvateli se tomuto pachateli začalo říkat fantom a kolovaly o něm mnohdy až vyfantazírované zvěsti.

Kradl zásadně jen za bílého dne

Podle informací Pardubického deníku se obžalovaný během února a března dostal do dvanácti rodinných domků, ze kterých si vždy něco od〜nesl. „Pachatel si vždy vybral rodinný domek, do kterého pak vešel a kradl. Zásadně krádeže prováděl přes den a nikdy nepoužíval násilí. Otevřenou vstupní brankou vždy vešel na zahradu či dvorek a poté šel do domu, který byl také otevřený. V chodbě domku pak většinou vzal, co mu přišlo pod ruku, a s tímto lupem pak vždy zase utekl pryč,“ popsal nám jednání pachatele jeden z pardubických policistů.
Ladislav C. měl vymyšlenou i historku pro případ, že by byl v domě či v jeho blízkosti zadržen majitelem. „Když na někoho při svých loupeživých výpravách narazil, tak se ihned ptal na nějakou smyšlenou osobu, kterou jako hledal. A kupodivu mu to dlouho vycházelo,“ dodal policista.

Zloděj byl poměrně úspěšný. Z těchto dvanácti zlodějských návštěv si odnesl peníze, mobily, platební karty a dokonce i notebook. Z jedné garáže si pak vzal i motorovou pilu. „Nikdy nic neprohledával, za dveřmi a v chodbě sebral to, co tam bylo. Během pár vteřin byl pryč. Nejčastěji na své lupy vyrážel mezi čtrnáctou až šestnáctou hodinou,“ upřesnil policista. Podle našich informací si obžalovaný Ladislav C. přišel zhruba na sto tisíc korun!

Pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody skončil nakonec mladý zloděj před soudem. „Za uvedené trestné činy byl Ladislav C. odsouzen ke dvěma letům nepodmíněně,“ potvrdil našemu Deníku soudce Karel Gobernac, který se tímto případem zabýval.
Obžalovaný mladík před soudem vypovídal, že kradl, protože byl ve finanční tísni. „Bydlel prý se svou dívkou na ubytovně v Bělehradské ulici v Polabinách, kde platili za noc pět set korun. Měl se tedy co ohánět, aby si mohl toto poměrně drahé ubytování dovolit,“ dodal pardubický soudce Karel Gobernac.