Jak nevyvolat pozornost při krádeži v hotelu. Doporučení z Pardubic by mohlo znít, když kradete televizi, nechoďte s ní kolem recepce. Nepomůže ani to, když ji schováte do spacího pytle, jako to zkusil jeden recidivista v hotelu Trim v Polabinách.

"Recepční si samozřejmě ihned všimla, že muž odchází s poměrně velkým zavazadlem a běžela se ihned podívat na pokoj. Tam samozřejmě chyběl LCD televizor značky Sencor v hodnotě tři a půl tisíce korun," uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Že neúhledně zabalený spací pytel, který host odnášel ukrýval právě chybějící televizor bylo poměrně jasné.

Recepční podezřelého ještě zahlédla nedaleko hotelu u popelnic a ihned volala policii.

"Na místo vyjeli kolegové z polabinského obvodního oddělení. Ti měli velmi lehkou práci, protože k překvapení všech se podezřelý muž během jejich přítomnosti vrátil zpět do hotelu," uvedla dále Maturová.

Podezřelým byl 26letý muž, který měl v dostupných evidencích dalších 11 obdobných případů

"Policisté jej obvinili z trestného činu krádeže ve druhém odstavci, ačkoliv hodnota televizoru nepřesáhla částku pěti tisíc korun," uzavřela Eva Maturová.

Ačkoliv pachatele policie má, televizi se zpět získat nepovedlo. Recidivista ji totiž stačil prodat dalšímu muži, se kterým byl na tomto výnosném obchodu již předem domluven.