Pod hrozbou užití zbraně si na obsluze vynutil částku, jež přesahuje půl milionu korun. S lupem zmizel, a to nejspíš pěkně daleko. Policie po něm totiž vyhlásila pátrání v celém schengenském prostoru.

Šestatřicetiletého Málika policie už dokonce ze zločinu obvinila. „Řízení je proti němu vedeno jako proti uprchlému. Za spáchaný čin mu vzhledem k výši škody hrozí trestní sazba v rozmezí pěti až dvanácti let odnětí svobody," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Uprchlý pachatel se se svou kořistí dokonce pochlubil na internetu. Na sociální síti pár dní po vyloupení pobočky vystavil fotografii bankovek, které měl údajně uloupit ve Starém Hradišti.

„Zahlédl jsem snímek na jeho profilu a fotku uložil. Snímek s vystavenými bankovkami ale vzápětí z jeho stránek zmizel," konstatoval Josef Hájek, který tuto stopu poskytl kriminalistům.

Podle policejního pátrání je hledaný Martin Ammar Málik stále ozbrojen. Policie v souvislosti s ním pátrala také po voze registrační značky 5E04506. Jeho jméno bylo též spojeno s provozováním erotického klubu na okraji Starého Hradiště, kde sídlila jeho stavební firma.