Pro ty, kdo zmeškali předchozí příspěvek, je zde ve zkratce: Dva muži nacpali do sloupku dopravní značky tisícikorunu. Nemohli ji vyndat, a proto zakoupili pilku a sloupek se pokusili uříznout. Neuspěli. Jeden z nich vzápětí zavolal městskou policii s tím, že se zde někdo pokouší ukrást dopravní značku. Strážníci bankovku vyprostili s pomocí vysavače a protiprávní jednání dvou mužů předali k dořešení správnímu orgánu. A teď otázka – myslíte si, že naši dva „Ajeťáci“ už tenhle příběh nemohou nikam povýšit? Omyl.

Ve středu před čtrnáctou hodinou hlídka strážníků do ulice Kunětická vyjela na totožné oznámení. Někdo zde pilou řeže dopravní značku. Jestli se už v tuto chvíli chytáte za hlavu, zkuste si představit, jak to asi vypadalo u nás. Strážníci na místě zastihli jednoho z aktérů předchozího příběhu, 36letého muže. Vysvětlení tohoto počínání?

Muž byl předchozí den opilý natolik, že si vůbec nepamatoval, že tisícikoruna ve sloupku už není a vydal se ji získat pro sebe. Zastihli jsme jej nad již zcela uříznutou dopravní značkou. Nemáme k tomu asi co dodat, snad jen to, že strážníci tento druhý díl přidávají k předchozímu oznámení správnímu orgánu.