K první kolizi došlo ve čtvrtek 6. září ve 12.30 hodin na mostě Pavla Wonky. Dosud nezjištěný řidič vyjížděl ze zastávky před mostem ve směru od Polabin a zkřížil cestu projíždějícímu nákladnímu vozidlu. Řidič auta, ve snaze zabránit střetu, musel intenzivně brzdit. Tím se dostal do smyku a narazil do středového ostrůvku a také do sloupu veřejného osvětlení. Trolejbus pak bez zastavení odjel směrem do města. „Škoda je odhadována na sedm tisíc korun,“ uvedla pro náš Deník tisková mluvčí pardubické policie Jitka Vavřinová.

Ke druhé nehodě došlo v pátek 7. září v patnáct hodin u nadjezdu Paramo. „Dosud nezjištěný řidič vozu Opel Astra Caravan couval v hustém provozu, přičemž narazil do vozidla Opel Astra Hatchback,“ upřesnila policejní mluvčí.

Po této srážce vystoupila z couvajícího vozu spolujezdkyně, podívala se na poškození a vzápětí nasedla zpět a vůz z místa nehody odjel. Celková škoda zatím vyčíslena nebyla. Pravděpodobné je poškození tažného zařízení na vozidle Opel Astra Caravan.

Policisté nyní žádají případné svědky, kteří by mohli k oběma nehodám cokoliv říci, aby se přihlásili na telefonní číslo 974 566 250 nebo přímo na tísňovou linku 158.