Když před časem pardubičtí hlídkaři zadrželi mladého muže, který se jim nejdříve snažil ujet v kradeném autě a později i na kole, vědělo se, že na něj je vydán příkaz k zatčení. Nyní už se také ví, proč se mu k policistům tolik nechtělo.

„Mladík toho má na svědomí opravdu hodně,“ potvrdili nám policisté. Soupis jeho trestné činnosti už je pořádně dlouhý a zdaleka ani není uzavřený. O tom, že se nejedná o žádného troškaře, svědčí i fakt, že kriminalisté dávali soupis jeho „hříchů“ dohromady déle jak týden.

Žádný troškař

Kromě již zmíněné krádeže vozidla, neoprávněného užívání cizí věci a řízení bez řidičského oprávnění čelí dalším obviněním – mimo jiné i maření úředního rozhodnutí, protože o „papíry“ už před časem přišel.

Výtečník je dále podezřelý z květnové krádeže registračních značek v Kutné Hoře. Ukradené „espézetky“ pak použil při návštěvě benzinky, odkud zmizel bez placení. Ještě ten samý den se svým kumpánem stihl násilím vniknout do osmi garáží, odkud vybrali věci za dvacet dva tisíc korun. A v řádění pokračoval ve sklepě domu v Křičkově ulici v Pardubicích. V červnu se opět pustil do vylupování garáží. Z nich odcizil malý motocykl, nářadí, rybářské vybavení a na závěr i vozidlo Škoda Favorit. Za další čtyři dny navštívil tento kriminálník čerpací stanici, kde během krátké chvíle odcizil několik kartonů cigaret. Kradl i v obchodním domě v Pardubicích. Při pokusu vynést několik balení šampónů a kávy jej ale přistihla ostraha.

„Ke všem těmto činům se našim kriminalistům přiznal. Po jeho zadržení totiž policisté začali zpětně prověřovat některé případy a zjistili, že hledaného pachatele mají už skutečně zavřeného v cele. Dotyčný se pak pod tíhou důkazů ke jmenovaným skutkům přiznal. Zatím posledním prokázaným deliktem je vloupání do sklepních kójí v ulici Sakařova, odkud vzal dámské trekingové kolo, sekačku a sportovní oblečení,“ uvádí policejní mluvčí Radovan Sablík. Mladík podle našich informací měl co dočinění i s drogovou scénou. Peníze získané z prodeje kradených věcí totiž potřeboval k nákupu narkotik.

Pětadvacetiletý muž už nyní sedí ve vazbě v královéhradecké věznici, jeho kumpán, který pomáhal nosit kradené věci ze sklepa, je stíhán na svobodě. Oběma jim však hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.