Jedno takové milostné vzplanutí s tehdy třináctiletou dívkou a pokus o znásilnění její stejně staré kamarádky mu u hradeckého krajského soudu vyneslo ortel v podobě pěti let ve věznici s dozorem.

Zlomená cigareta

Vše se podle soudu seběhlo v letech 2010 a 2011 ve dvou vesnicích na Hradecku.

V jedné z nich měl Huňáček intimní poměr s třináctiletou Kristýnou S. a to i přesto, že její věk bezpečně znal a svým kamarádům tvrdil, že si na svoji lásku počká až do jejích patnácti let. „Tento skutek obžalovaný přiznal," řekla předsedkyně hradeckého senátu Alena Bímová.

Horší to však bylo s dokazováním druhého skutku, který Huňáček od začátku soudního líčení popírá a označuje jej za výmysl a pomstu ze strany tehdy také třináctileté Nikoly N.

A co se vlastně mělo stát? Bylo teplé odpoledně 6. října roku 2010,  Nikola N. se vydala na kole za svým kamarádem a chtěla mu darovat křečky. Doma ho však nezastihla.

Na zpáteční cestě poté u kovošrotu potkala Huňáčka. „Zastavil ji a snažil se ji přimět k tomu, aby si s ním zakouřila. Přitom ji také stáhl z kola a usadil silou na zem. Kouřit však dívka odmítla a cigaretu, kterou jí dal, zlomila a zahodila," stojí v rozsudku s tím, že tímto odmítnutím dívka obžalovaného rozzuřila tak, že ji začal vulgárně nadávat, a když se pokusila postavit, aby mohla odejít, zasedl obkročmo na její stehna.

„Chytil ji za ruce a začal ji líbat. Levou rukou jí pak sahal do výstřihu. Potom ji také sáhl oběma rukama na hýždě," píše se v rozsudku.

Právě osahávání zadní části těla dívka využila k tomu, že ji Huňáček uvolnil ruce a ona jej odstrčila a podařilo se jí utéct ke svému kolu a z místa odjet. „Obžalovaný na ni  ještě během jejího odjezdu křičel, že se má rozloučit se všemi, které má ráda," stojí v rozsudku. Podle Huňáčka se však nic podobného nestalo a ani stát nemohlo. „Ten den jsem tam vůbec nebyl. Byl jsem u kamarádů v Přelouči," řekl u soudu mladík.

Jeho výpověď však měla povážlivé trhliny. Nebyl vidět na žádném záznamu z kamerového systému v Přelouči, kamarádi o návštěvě nic nevěděli, ale hlavně jeho rodina u soudu uvedla, že byl v inkriminovaný den doma a odpoledne někam zmizel. Rozsudek není pravomocný.