Podle obžaloby se měl cizinec podílet na krádežích vozidel za více než 10 milionů korun, kterých se v letech 2003 a 2004 dopustila v Praze, Plzni a ve Špindlerově Mlýně skupina můžů z Bulharstva a ČR.


Zatímco krajský soud poslal již v květnu 2006 většinu pachatelů za mříže, Angelov si svůj rozsudek, pět a půl roku ve vězení s ostrahou, tehdy nevyslechl. Proces proti němu vedl soud jako proti uprchlému. Letos byl Angelov zadržen ve své domovské zemi a vydán do ČR. Vrchní soud původní vergdikt pro Angelova zrušil a nařídil nové jednání za účasti obžalovaného. To začalo 25. dubna letošního roku.

V pondělí stane před krajským soudem také Marie Marková. Žena vloni na Orlickoústecku měla podat léky svým dvěma nezletilý dětem v úmyslu je usmrtit. Léky požila také sama. Jednomu synovi navíc způsobila nožem řezné rány. Jen shodou okolností k usmrcení dětí nedošlo.

Ve čtvrtek opět zamíří do soudní síně Jozef a Radko Nanárovi. Ti se od minulého úterý u krajského soudu zpovídají z brutální vraždy muže, které se podle obžaloby měli dopustit v říjnu loňského roku na Trutnovsku. Jozev Nanár je navíc stíhán pro trestné činy porušování domovní svobody a pokusu ublížení na zdraví. Tyto skutky měl spáchat na Jičínsku.