V Nádražní ulici došlo totiž ke vloupání, při kterém se pachatel zřejmě tímto filmem inspiroval.
„Na to, že něco není v pořádku, nás upozornil pekař, který ráno přijel se zbožím. Povšiml si totiž, že jedno ze sklepních oken prodejny je vypáčené a položené stranou. Vyrazili jsme proto na místo, protože byla možnost, že pachatel se stále ještě nachází uvnitř provozovny,“ popsal akci jeden z policistů.
Když hlídka na místo dorazila, zjistila, že prodejna skutečně měla nezvaného návštěvníka. Pachatel ale z místa zavčas zmizel. Když však muži zákona obhlíželi místo loupeže, neubránili se pocitu, že se zloděj inspiroval komickou dvojicí zlodějíčků Marvem a Harrym ze zmiňovaného filmu, kteří každý dům nejen vykradli, ale i vytopili.

„Zloděj totiž ve sklepě naplno pustil vodu z kohoutku, který otočil mimo umyvadlo. Ve sklepě tak vznikla menší potopa,“ popsal jeden z policistů.
Kromě této škody se však zloděj do historie zločinu nejspíš nezapíše. Ačkoliv si poradil s venkovním oknem, dveře ze sklepa do prodejny se mu již zdolat nepodařilo. Ke zboží ani pokladně se proto nedostal.

Z prodejny si ale přece jen něco odnesl. „Ze sklepa zmizel vodní hasicí přístroj, čímž způsobil škodu ve výši sedm a půl tisíce korun,“ uvedla tisková mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová.

„Mokrým banditům“ za spáchaný trestný čin krádeže vloupání hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.