Podivná jízda

„Psovod ve služebním vozidle v civilním provedení, který se vracel z výjezdu na poplach v objektu, si všiml před sebou jedoucího motorkáře, jehož jízda mu přišla značně podezřelá. Údajně měl nesmyslně zrychlovat a zpomalovat, v obci jet neúměrně rychle a mimo obec zase pomalu. Jelikož psovod sám nebyl schopen motorku zastavit a zkontrolovat, přivolal na pomoc kolegy z Obvodního oddělení Chrudim. Ti motocyklistu zanedlouho dojeli a pokusili se jej zastavit. Řidič však na dané znamení zareagoval zrychlením a pokusil se hlídce ujet,“ popsal mluvčí pardubické policie Jozef Bocán.

Nakonec boural

Ani na opakované výzvy řidič motocyklu vezoucí spolujezdkyni nereagoval a namířil si to směrem do Pardubic. Zasahující policisté tak cestou operačního důstojníka vyrozuměli své kolegy z Pardubic, kteří se vydali pronásledovanému motocyklu naproti.

„Nedaleko obce Ostřešany se však únik před spravedlností ukázal pro řidiče silničního stroje být nad jeho síly a sjel do příkopu vpravo ve směru jízdy, kde havaroval. Následně se měl pokusit z místa dopravní nehody utéct, po několika set metrech ho však dostihla policejní hlídka. Ze samotné havárie vyvázl, stejně jako jeho spolujezdkyně s lehkým zraněním,“ uvedl dále Bocán.

Alkohol a drogy

Proč dvaadvacetiletý muž se stejně starou spolujezdkyní policistům nezastavil, se ukázalo být jasnější už po chvíli. Jak vyšlo najevo, řidiči byl v nedávné době vysloven zákaz řízení motorových vozidel a na motorce tak neměl co dělat. Následně u něj policisté kromě negativní dechové zkoušky na alkohol provedli i test na zjištění jiných návykových látek. Ten byl pozitivní na Amphetamin.

Kradená motorka?

Zcela v pořádku však zřejmě nebyl ani jezdcův stroj. Provedeným šetřením muži zákona zjistili, že na motocyklu jsou umístěny registrační značky, které na něj nepatří a stroj má také poškozené identifikační znaky vozidla.

„Motorka tak skončila na policejním parkovišti a její původ budou dále zjišťovat policisté. S řidičem jsou v současné chvíli prováděny další úkony. Kromě několika dopravních přestupků je mladý řidič v tuto chvíli podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny může být uložen trest odnětí svobody až na tři léta. Policisté se celou událostí i nadále zabývají,“ uzavřel Bocán.