Kuriózní pronásledování zločince zažili v pátek večer policisté u Volče. Hlídka chtěla na dálnici D11 zastavit vozidlo. Policejní databáze totiž vůz vedla jako kradený v sousedním Německu.

Řidič za volantem zastavit nehodlal a dupnul na plyn, policisté pochopitelně vyrazili za ním. Po několika kilometrech podezřelému došlo, že nemá šanci a změnil taktiku. Sjel z dálnice u obce Voleč a pokračoval s policejní hlídkou za zády přes pole až do lesa. Tam opustil vozidlo a pokusil se teď už po svých policitům ztratit ve tmě.

"S čím ovšem nepočítal byl policejní vrtulník, který na místo dorazil vzápětí a s termovizní kamerou udělal z náročného pátrání poměrně krátkou záležitost. Pachatele totiž našel viset na stromě," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Následující dění nápadně připomínalo scénu z filmu Copak je to za vojáka. Policisté pod stromem podezřelého přemlouvali, aby přestal konečně blbnout a slezl dolů.

"Ten po dvaceti minutách nakonec uznal, že možnosti dalšího úniku jsou beznadějné a ze stromu slezl. Vzápětí byl policisty zadržen," dodala Janovská.

Kurýra přivedla k soudu policejní eskorta.

Stromový výlet muže z Polska měl v pondělí pokračování v podobě soudního řízení o uvalení vazby. Řidič podle všeho převážel kradené vozidlo zcizené v Německu na jiné místo. Ať šlo v jeho případě o pouhého kurýra nebo přímo samotného zloděje, policisté jej zatím viní z podílnictví na trestné činnosti. V době zadržení se totiž pohyboval právě v kradeném vozidle.