Dlouhodobé šetření pomalu směřovalo k jednomu mladíkovi, kterého se nyní podařilo usvědčit. Podle našich informací se jedná o třiadvacetiletého muže z Hradce Králové.

„Policisté mu přišli položit několik otázek do místa jeho bydliště, kde ho však nezastihli. Doma byli jeho příbuzní, kteří mu následně řekli, že ho muži zákona hledali. Poskládané střípky z vyšetřování ukazovaly na to, že právě on je podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. V první fázi zapíral. O žádné kabelce ani bundě prý nevěděl. O několik dnů později se ale vrátil a k odcizení kabelky se přiznal,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

A čeho se měl mladík dopustit? „Když odcházel z diskotéky se svoji přítelkyní domů, nemohla dívka najít své oblečení. Mladý muž tedy vešel opět dovnitř a přinesl ji černý kabát. Jelikož dívce byla zima, bundu si oblékla. V rukávu našla ještě černou šálu, kterou si uvázala kolem krku. V tu chvíli se nedožadovala informace, kde kabát a šálu sehnal a odešli spolu domů. Teprve tam se jí přítel nejspíš svěřil, že volně odložené věci odcizil na diskotéce. V tu chvíli ještě vyndal nějakou tašku a začal prohlížet její obsah. V ní měly být dva mobilní telefony, peněženka s dvanácti sty korunami, klíči, osobními doklady, platební kartou a nějaké vizitky,“ uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Proč se dívka oblékla do cizího oblečení a ne do svého, to se zjistit nepodařilo!

Když se mladý zloděj ke svému činu dodal, zeptali se ho policisté, kde má odcizené věci nyní. „Bundu prý odložil někde v Holicích a ostatní věci zahodil do rybníka,“ potvrdil našemu Deníku policista.

Muži zákona tedy nelenili a mladíka vyzvali, aby jim ukázal přesné místo, kam kabelku odhodil. Na pomoc museli přijet i hasiči! „Ti po označení přesného místa vstoupili na ledovou plochu, z jejího povrchu odebrali sníh, čímž odkryli zamrzlou tašku, kterou museli z ledu vysekat. Taška s věcmi byla zmrzlá na kost, a tak putovala služebním vozidlem na holické obvodní oddělení. Jakmile rozmrzla, došlo na kontrolu jejího obsahu,“ podotkla tisková mluvčí pardubické policie.

Třiadvacetiletý muž je nyní obviněn ze spáchání trestného činu krádeže a neoprávněného držení platební karty, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody.