Němečkův stejně starý kamarád Jaroslav Nejman dostal za opilství dva roky s pětiletým odkladem.

Nerovný boj 
po deseti pivech

A co se vlastně stalo? Byla chladná únorová noc roku 2010, kdy se Němeček rozhodl jít s Nejmanem na pivo v Josefově na Náchodsku.

„Mám to daleko, proto jsem si do Josefova zajel autem,“ řekl před soudem Němeček s tím, že v josefovských hospodách byli asi do dvou do rána. „Mohl jsem vypít tak deset dvanáctek a několik panáků vodky,“ zavzpomínal Němeček.

Silně opilý se poté ubral se svým kamarádem do auta, kde si zapálil cigaretu.

V tu samou dobu opustila klub i jeho pozdější oběť - Tomáš Bedlek se svojí manželkou. „Hádali se. Vykoukl jsem z okénka a trošku jsem je slovně pošťouchl. On na mě něco zavolal, tak jsem vystoupil z auta, že si to s ním vyřídím. Chtěl jsem ho jen kopnout do nohy, ale netrefil jsem se. On mě poté kopl do hlavy, až jsem se skácel k zemi,“ dodal před soudem mladík, který ještě v tu chvíli nevěděl, že se dal do křížku s aktivním vyznavačem thajského boxu.

Takto „uzemněný“ Němeček se však svému sokovi chtěl ještě pomstít. „Nasedl do auta, zařadil rychlost a zezadu najel do svého soka, který zůstal bezvládně ležet na silnici.“ Tak líčí rozsudek následné Němečkovo chování a popisuje Bedlekova zranění:…nárazem utrpěl mnohočetné fraktury obličeje,  zlomeninu nosních kůstek, nosní přepážky, otřes mozku a odřeniny kůže."