Zásah s prvky sebeobrany museli absolvovat pardubičtí policisté, kteří v minulých dnech vyjížděli na zákrok do Ohrazenic.

Ačkoli policejní hlídka jela podle prvotního oznámení zřejmě zachraňovat život, vše se obrátilo proti ní.

Muž bere prášky, na které by neměl pít

„Přestože se sedmapadesátiletý muž léčí na psychiatrii a užívá léky, na které nesmí pít alkohol, zákaz porušil a opil se. V ten moment si pak začal ve svém bytě napouštět vodu do vany. Ta mu ale přetekla a vyplavila byty ve spodních patrech,“ řekl našemu Deníku dobře informovaný zdroj.

Jelikož navíc hrozilo podezření, že tento muž by mohl být zraněn, přijel na místo kromě policistů také lékař.

„Muž nechtěl v žádném případě byt otevřít, přesto se nakonec záchranáři, za přítomnosti manželky opilého muže, dovnitř dostali. Zdravotníci poté rozhodli, že bude nutné převézt muže sanitkou na oddělení psychiatrie pardubické nemocnice,“ řekl našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Muž však převoz jednoznačně odmítl a s policisty se začal dohadovat.

„Přes opakované výzvy a výstrahy, že proti němu bude použito donucovacích prostředků, stále kladl aktivní odpor. Následně se pak pokoušel utéct,“ potvrdil Pardubickému deníku policista.

Policistům tedy nezbylo nic jiného, než použít hmaty a chvaty sebeobrany a následně nasadit opilému a agresivnímu muži na ruce pouta.

Po převozu na psychiatrii bylo tamní lékařkou rozhodnuto o tom, že muž nejprve poputuje na záchytku. „V jeho krvi bylo totiž naměřeno 1,37 promile alkoholu,“ upřesnil policista. Celý případ bude mít podle našich informací ještě dohru.