Noční střelbu v Pardubicích museli v noci ze soboty na neděli řešit policisté. Zavíraly se kvůli tomu ulice a volala zásahová jednotka. 

"Přibližně kolem půlnoci byl na linku 158 nahlášen jeden výstřel v ulici 17. listopadu. Ve chvíli, kdy policisté přijeli na místo, zazněla další rána," uvedl mluvčí pardubické policie Petr Voldán.

Rány padaly z okna podkrovního bytu na 17. listopadu, kde probíhal poměrně divoký večírek. To však policisté zjistili až posléze. Vzhledem k nebezpečí byly uzavřeny okolní ulice. "Na místo byla povolána zásahová jednotka, která násilným způsobem do bytu pronikla a zajistila šest osob," uvedl Petr Voldán.

Pálilo se pravděpodobně z ostré zbraně, zřejmě však za tím nebyl kriminální motiv. Dle informací Deníku šlo o večírek, kde se měli příznivci jistého hudebního stylu předvádět se zbraněmi.

"Ze zajištěných byl jeden muž zadržen. V tuto chvíli je podezřelý z výtržnictví a probíhají úkony trestního řízení. Zadržený se ke svému jednání doznal, konkrétní obvinění zatím ještě policisté muži nesdělili," doplnil Petr Voldán.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn, v bytě však podle našich informací měli policisté zajistit více než jednu zbraň.