Tou byl podnikatel, kterému se i přes soudní rozhodnutí příliš nechtělo za mříže. „Policisté dne 6. května 2011 zadrželi v Pardubicích hledaného podnikatele Romana Krajíčka. Ten byl hledaný pro rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání čtyři a půl roku. Tento trest však nenastoupil a před orgány činnými v trestním řízení se téměř tři měsíce skrýval,“ uvedl tiskový mluvčí policejního prezidia Jan Melča.

Detektivům útvaru zvaného pro vysokou úspěšnost také „Lovci lebek“, se důkladným pátráním podařilo zjistit, kde se Krajíček zdržuje a několik dní ho sledovali.

„Po vyhodnocení všech informací o jeho pohybu zvolili takticky nejvhodnější dobu a místo k provedení zásahu. Byly vybrány tak, aby měl muž co nejmenší šanci k útěku,“ popsal dále Melča.

Past sklapla na pardubickém sídlišti Polabiny v 8:30 ráno, kam hledaný podnikatel přijel osobním vozem. Měl se dostavit na kontrolu k lékaři, ale prohlídku už zřejmě absolvuje až za mřížemi.

Ihned po vystoupení z vozidla byl totiž ze všech stran obklíčen policisty.
„Rychlá akce jej natolik překvapila, že se ani nezmohl na odpor a naši detektivové jej v klidu zatkli. Po prohlídce, zda u sebe nemá zbraň (s negativním výsledkem), byl předán orgánům vězeňské služby a v současné době si již odpykává trest, k němuž byl pravomocně odsouzen,“ uzavřel Melča.