"Vytrvalost se rozhodně nedá upřít čtyřiatřicetiletému muži, který opakovaně zkouší krást rumy. Minulý týden ve čtvrtek si jich naložil do batohu rovnou osm, ale protože cinkal jako filmový pan Lorenc, za pokladnami jeho cestu ukončila ostraha spolu se strážníky," informoval mluvčí pardubických městských strážníků Jiří Sejkora.

Nedělní lup se zprvu zdál být o něco úspěšnější. Počet lahví muž snížil na pět kusů a proložil je i dvěma baleními sekané.

"Dokonce se mu podařilo na pár okamžiků zmizet ze záběrů kamer a nakonec i ze samotného obchodu. Jenže ostraha muže sledovala a zjistila, že mu batoh opět podezřele cinká. To už byli na cestě přivolaní strážníci a ze získaného popisu jim bylo hned jasné, po kom se mají poohlédnout," líčí Sejkora.

O velké máslové loupeži jsme psali zde:

Ilustrační foto
Když krást máslo, tak aspoň osm kilo, řekl si zloděj. Při útěku ho zahodil

K velké nevýhodě podezřelého muže mají strážníci opravdu skvělou místní znalost, takže velmi rychle odhadli, jakým směrem muž odešel a kde ho s největší jistotou najdou.

"Tak se také stalo. Po pár metrech byl muž dohledán v nedaleké ulici, kde s velkou nelibostí vyskládal obsah svého batohu. Nepoškozené zboží tak opět putovalo do obchodu a muž vyfasoval další pokutu za přestupek proti majetku," uzavře.