Úspěch při stíhání zloděje drůbeže zaznamenali policisté na Bohdanečsku. Jeden z chovatelů jim oznámil, že mu přes noc někdo z kurníku vybral několik kusů slepic.

Na místo proto vyrazili policisté i služební pes. Jenže záhy se ukázalo, že služeb čtyřnohého pátrače snad ani nebude zapotřebí.

Pachatel totiž zapomněl, že k zimě patří sníh. A ke sněhu patří také stopy. A tak se i s kradenou drůbeží vydal přímo k domovu, do sousední obce. A tam už policisty vedla místní znalost přímo k domu jednoho z podezřelých – jedenadvacetiletého mladíka.

Že jdou na správnou adresu, to jim napověděly otisky bot ve sněhu. Ty samé, které se našly už na místě činu. A tak se policisté šli majitele bot zeptat, kde se procházel.

„Podezřelý muž vyšel ven a hned při první otázce se policistům přiznal. Jeho přiznání se netýkalo pouze výše uvedeného skutku. Jedenadvacetiletý mladík z Bohdanečska se policistům přiznal, že podobný čin spáchal už dříve. Tehdy odcizené slepice údajně prodal,“ uvedla tisková mlučí pardubické policie Eva Maturová.

Mladý muž jel s policisty na obvodní oddělení, kde mu policisté ještě týž den ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.  

„Za jeho jednání mu nyní hrozí až tři roky odnětí svobody,“ doplnila Maturová.
Příběh měl dobrý konec i pro ukradenou drůbež, protože podezřelý mladík bohdanečským policistům také podepsal protokol o vydání věci.
Slepice se tak mohly ještě týž den vrátit zpět do svého kurníku…