Strážníci shodou okolností byli na místě v několik minutách. Černého, bez dozoru pobíhajícího agresivního psa už totiž svědci oznámili na linku 156 a hlídka jej již hledala.

Zdroj: Městská policie Pardubice

„V ulici Na Třísle spatřili přímo před sebou, jak žena zápasí s černým psem a pes světlé barvy pobíhá okolo. Strážníci okamžitě zastavili a vyběhli z auta. Jeden zajistil černého psa, druhý světlého a další strážník komunikoval se ženou. Ta hlídce líčila, že venčila svého světlého šarpeje a černý pes na něj zaútočil a pokousal jej," uvedla mluvčí pardubické městské policie Lenka Uskobová.

Žena se psímu agresorovi snažila v dalších útocích zabránit. Naštěstí pro ni i psa dorazila hlídka na místo téměř okamžitě.

„Žena, ač si stěžovala na bolesti žeber, nohy a byla pokousaná na ruce, odmítala lékařské ošetření s tím, že ošetření jejího psího kamaráda je přednější. Strážníci tedy přivolali další kolegy, kteří převezli zraněného psa k ošetření na veterinární kliniku," poznamenala Lenka Uskobová.

Útočícího psa strážníci odvezli také, ale do útulku.

Zraněnou ženu mezitím strážníci poučili o nutnosti ošetření jejího zranění a zároveň pátrali i po majiteli agresivního psa. To bylo poněkud složitější, neboť pes byl registrován ve vzdáleném městě a zadařilo se až přes veterinární evidenci. Majitele ale našli a ten svého psa už postrádal.

„Slíbil však, že je ochoten uhradit veškerou vzniklou škodu, kterou jeho pes způsobil. Celou událostí se bude dále zabývat správní orgán," uzavřela Lenka Uskobová.